DÜZLEM DERSHANESİ Ankara’da Kültür Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi No: 53 Kat: 3-2-1 Kızılay adresinde olup, 18 yıldır dershanecilik ve yayıncılık tecrübesi ile başarısını kanıtlamış kurumsallaşmış, öğrenci ve velilerin tercih ettiğe bir dershanedir.

Düzlem Dershanesi, kuruluş yılından itibaren, üzerine düşen büyük sorumluluğu çalışanları ile paylaşmış ve ast-üst, işçi-işveren gibi klasik kalıpların ötesinde üst düzey bir dayanışma, özveri ve ekip ruhu ile bugünkü başarı yakalanmıştır. Aile şirketi olan kurumumuzda her çalışanımız ailenin bir bireyi olarak görülür ve sevinçler, üzüntüler, başarılar, hatalar ortak yaşanır.

VİZYONUMUZ
Atatürkçü düşünce ışığında; Sosyal hayata uyumlu, yaratıcı, karşılaştığı sorunları çözme becerisine sahip, çevreci ve değişen dünyaya ayak uydurabilen öğrenciler yetiştirmek.

MİSYONUMUZ
Biz düşünebilen, araştırabilen, sorgulayabilen, problem yaratan değil çözebilen, paylaşımcı, bireysel farklılıklarının farkına varabilen, empati kurabilen, sorumluluk sahibi bireylerin yetişmelerine fırsat tanımak için varız.

İLKELERİMİZ
Öğrencilerimizin özgür, sağlıklı ve doğru kararlar veren başarılı bireyler olarak yetişmesi temel hedefimizdir.
’DÜZLEM DERSHANESİ’nde Öğrenciye özel birebir dersler ve etütler; grubun derslerine giren ders öğretmenleri tarafından yapılmaktadır. Tüm çabalar ;‘ Öğrencinin Başarısı’’ içindir.

Derslerin daha iyi anlaşılabilmesi ve anlaşılamayan konunun tekrarı için ders ve etüt saatleri özellikle FAZLA tutulmuştur. Bu nedenle öğrenci "Konuyu anlamadım, eksiğim var." gibi mazeretlerle çalışmayı bırakamaz. Eksiklerini ek derslerde ve etütlerde tamamlar.
Biz ’DÜZLEM DERSHANESİ’’nde Öğrencinin Sınav Başarısını "Dershane - Öğrenci -veli" üçgeninde gerçekleştiriyoruz. Bu üçgeni sizinle oluşturmayı arzu ediyoruz.
DÜZLEM DERSHANESİ Amatör ruhla öğrencileriyle ilgilenen profesyonel öğretmen kadromuz,Ölçme-Değerlendirme Uzmanı , Rehber ve Psikolojik Danışmanlarımızla her öğrenciye özel birebir özel ve grup derslerini etkili bir denetimle devam ettirmektedir..
Konular bir zincirin halkası gibi birbiriyle bağlantılı olarak anlatıldığından, öğrenci mazeretsiz olarak derslere geç gelemez ve devamsızlık yapamaz. Öğrenci devamsızlıkları, rehberlik servisi tarafından, dersin başlamasından bir saat içerisinde telefonla öğrencinin velisine bildirilir.
Öğrencinin öğretmenlerinin anlattığı konuları öğrenebilmesi ve pekiştirebilmesi için, tekrar yapması, kendi başına da çalışabilmesi, sorularla boğuşması, onlara yeri geldikçe kızması da gerekmektedir. Bu nedenle Öğrencinin nasıl ders çalışması gerektiği, öğrencilerimize anlatılmakta, kendilerine özel ders çalışma programları rehber öğretmenimiz tarafından öğrenciyle birlikte hazırlanmakta, uygulaması takip edilmektedir.
Her Öğretim Yılı başında her öğretmene danışmanlığını yapacağı, başarı grafiğini takip edeceği 8-10 öğrenci verilmekte, böylece ‘’ÖĞRENCİ KOÇLUĞU-ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI’’ sistemi oluşturularak bilgi akışının daha hızlı olması sağlanmaktadır.
Öğrenciye verilen ödevler, Ders öğretmenleri tarafından takip edilmekte, Dershane Müdürü Başkanlığında oluşturulmuş Ölçme-Değerlendirme ve Rehber öğretmenden oluşan ‘’ÖDEV KONTROL BİRİMİ’’ tarafından otokontrolü yapılmakta, Sene Başı Öğretmenler Kurulunca alınan kararlar doğrultusunda ödev yapmayan öğrencilerimize müeyyideler uygulanmaktadır.
Eğitim-öğretim Programlarımızda dersler; dergi ve kitap yazarı DENEYİMLİ ve KADROLU öğretmenlerimiz tarafından yürütülmektedir. Derslere giren öğretmenlerimiz yanında Öğrencilere Bilim Danışmanlığı yapan ve ‘’ÖZ DÜZLEM YAYINCILIK’’için sorular yazan, ancak derslere girmeyen bir grup Öğretmen de fahri olarak destek vermektedir. Öğrenci, her zaman yardım alabileceği öğretmenleriyle sevgi ve saygı çerçevesinde diyalog kurar; sınıf ve ders düzenini bozan davranışlarda bulunamaz.
Öğrenci, derse girdiğinde cep telefonunu kapatır. Derslerde, sınavlarda, kütüphanelerde cep telefonuyla oyun oynayamaz, konuşamaz ve mesajlaşamaz. Aynı zamanda DERS SAATLERİNDE, koridorda ve kantinde dolaşamaz, gürültü yapamaz.

NEDEN DÜZLEM DERSHANESİ?
Hepinizin özlemi üniversiteli olmak. Hepiniz yaşamınızda hem severek yapacağınız hem de iyi gelir getiren bir işiniz olsun istiyorsunuz. Ama ülkemiz koşullarında üniversiteli olmak kolay değil. Üniversitelerin kontenjanlarının sınırlı olması ve başvuran adayların sayısının çokluğu, kaygılarınızı artıracak denli işinizi güçleştiriyor.
Bu güçlükleri aşmanın ve üniversite sınavında başarılı olabilmenin birtakım koşulları vardır:
1. Yeteneklerinize ve isteklerinize uygun yüksek öğretim programlarına (gelecekteki mesleğinize) karar vermektir.
2. Bu amaca ulaşmak için düzenli, disiplinli, verimli, planlı ve periyodik tekrarlar yaparak çalışmaktır.
3. Bu çalışmayı deneyimli, birikimli, güvenilir, başarısını her yıl yükselen bir grafikle kanıtlamış iyi bir dershanenin rehberliğinde yapmaktır.
Sizi amaçlarınıza ulaştıracak, beklentilerinizi karşılayacak dershaneyi belirlemek sanıldığı kadar kolay değildir.
Çünkü, daha ilk adımda bir seçenekler yığınıyla karşı karşıya kalacaksınız. YGS ve LYS'ye hazırlanmanın yöntemini ve kapsamını bilmiyorsanız size sunulan seçenekleri ve vaatleri değerlendirmekte zorlanacaksınız. Bu noktada DÜZLEM DERSHANESİ, 18 yıllık deneyimi ve güçlü kadrosu ile sizin doğru karar vermenize yardımcı olacaktır. KORKULU BİR RÜYA GİBİ ALGILANAN, ÇOĞU KEZ KAPISINDA BİRKAÇ YIL YİTİRİLEN YGS ve LYS, DÜZLEM DERSHANESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN FARKLI, ZEVKLİ VE ETKİN BİR HAZIRLIK SÜRECİYLE KAZANILAN BİR SINAVDIR.

Düzlem Dershanesi
Ziya Gökalp Caddesi Dr. Mediha Eldem Sokak No:53 Kat 3-2-1 Kızılay - Ankara
Tel:(0312) 419 10 12 - 13 Fax:(0312) 419 63 46

E-posta : info@duzlemdershanesi.com.tr